Be kategorijos

Nepavarkime remti kovojančių ukrainiečių

Nuo pirmųjų karo dienų, kai Rusija užpuolė Ukrainą, Lietuvos Grūdų augintojų asociacija aktyviai padeda kovojantiems ukrainiečiams. Už suaukotas lėšas daugiausiai perkami kariams taip labai reikalingi visureigiai.

Neseniai LGAA tarybos sprendimu, buvo įsigytas pikapas „Mazda BT– 50“. Jį planuota padovanoti sausį į Lietuvą atvyksiantiems kovotojams iš Ukrainos. Tačiau Teritorinės gynybos pajėgų, susikūrusių savanorių pagrindu, 204 bataliono, su kuriuo asociacija palaiko ryšius, atstovui Ivanui Varchenko paprašius anksčiau perduoti automobilį, tai ir buvo padaryta.

Nuo vasaros vidurio visas batalionas –  apie 800 kovotojų kaunasi nuožmiausiame fronto ruože prie Bachmuto. Beveik iki pat fronto, daugiau nei du tūkstančius kilometrų, šį pikapą, kaip ir mūsų asociacijos nario Virginijaus Čėsnos dovanotą visureigį, kitą paramą nugabeno Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių misija „Kariai-kariams“. Jos vadovas Antanas Kliunka sako, kad Grūdų augintojų asociacijos visureigis perduotas paramedikams vežti sužeistuosius, o asociacijos nario Algirdo Laurikiečio ir Rolano Jovaišos dovanoti elektros generatoriai atiteko paramedikams bei išminuotojams. Ukrainos kariams pristatytas ir pačių savanorių misijos „Kariai– kariams“ nupirktas mikroautobusas, skirtas  dronų „medžiokliams“.

Deja, kaip pranešė I.Varchenko, grūdų augintojų dovanotas automobilis, veždamas sužeistuosius iš fronto, pateko į minosvaidžių ugnį, buvo apgadintas, jį tenka remontuoti.

Pafrontėje su 204 bataliono štabo karininku I.Varchenko, kitais kariais  susitrikęs A. Kliunka pabrėžia jų ryžtą ginti savo valstybę.

Sunku net įsivaizduoti, kokiomis sunkiomis sąlygomis Ukrainos kariai kaunasi su prieš juos siunčiamomis okupantų gaujomis, kuomet valstybės gynėjų apkasuose po gausaus snygio, ar po to sekusio atlydžio tvyro vandens upės. Bachmuto gynėjų akys byloja apie didžiulį nuovargį, išsekimą ir kokių milžiniškų fizinių ir dvasinių jėgų gynėjams reikia, kad atlaikytų orkų puolimą. Jų žvilgsniai man primena Lietuvos partizanų ir mūsų, Parlamento gynėjų žvilgsnius, kuomet 1991 m. Sausį, naktį 13-osios į 14-tąją laukėme okupantų puolimo, o atsitraukti neturėjome teisės“,– prisimena Lietuvos parlamento gynėjas.

Anot A. Kliunkos, į Sausio 13- osios renginius pakviesti šeši minėto bataliono kariai, kiek atvyks, dar neaišku.

„Esu nusiuntęs Ukrainos kariuomenės vadui Valerijui Zalužnui laišką, prašau kad išleistų į Lietuvą. Nežinau, ar duos leidimą, bet, manau, kad kažkas vis tiek atvyks, pas mus galėtų atvažiuoti kai kurie sužeistieji. Kvietėm kovotojus į Sausio 13-osios renginius, vėliau važinėsime po Lietuvą, bus susitikimas ir su Grūdų augintojų asociacijos nariais. Kariai labai nori padėkoti už dovanotus automobilius, kitą paramą. Visureigiai, labai reikalingi, ant jų įtaisomi minosvaidžiai, sulipa vyrai, rengia diversinius smūgius, taip pat tokiais automobiliais vežioja priešdroninius ginklus. Juk „Hummerių“ ne visi gauna,– „banderomobilis“– pagrindinis Teritorinės gynybos karių, kurie prasčiausiai aprūpinti, automobilis. Tad prašau nepavargti remti Ukrainos kovotojų“, –  ragina A.Kliunka.

Pasak Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovės Jurgitos Jankauskienės, surinkti reikiamą pinigų sumą naujam pikapui nebus sunku. Tikimasi, kad iš viešnagės ginti Ukrainos kariai grįš ne tuščiomis rankomis. Juk jie kovoja ir mūsų karą, turime būti dėkingi, kad galime sutikti gražiausias metų šventes savo namuose su artimaisiais.