Be kategorijos

Žemdirbių dovanoti automobiliai jau kovoja Ukrainoje.

Neseniai Ukrainos karius pasiekė dar du visureigiai – „Ford Ranger“, kuris Lietuvos grūdų augintojų asociacijos Tarybos sprendimu nupirktas iš bendro asociacijos biudžeto, ir „Nissan Navara“. Šiam automobiliui įsigyti  pinigus suaukojo asociacijos nariai. Automobiliai buvo perduoti Lietuvos kariuomenės Kūrėjų savanorių sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkui Antanui Kliunkai, palaikančiam ryšius su Ukrainos kariais. Tokiu būdu automobiliai su kita parama nuvairuoti į Ukrainą ir perduoti  kariams.

Pasak A. Kliunkos, mašinos perdažytos, paruoštos kovai.

Didesnis džipas „Nissan Navara“ jau kovoja prie Chersono : vežioja priešdroninius ginklus, kitą įrangą, o priekaboje vežasi smogiamąjį droną. Kitas visureigis su ginklais keliauja į Bachmuto frontą, kur vyksta įtempti mūšiai. Teritorinės gynybos 204 bataliono dvi kuopos iš penkių pakaitomis kaunasi prie Bachmuto, kartu ten keliauja ir dovanotas visureigis. 

Šio bataliono štabo viršininkas Ivanas Varčenko, su kuriuo Grūdų augintojų asociacija palaiko ryšius, sakė, kad kariai labai dėkingi Lietuvos grūdų augintojams už taip reikalingus automobilius.Taip pat šiam batalionui įteikta ir dar viena asociacijos dovana – Lietuvos trispalvė. Kaip sakė A. Kliunka, kaip padėka už paramą į Lietuvą parvežti ir ūkininkams, prisidėjusiems prie paramos, bus įteikti Ukrainos savanorio medaliai, padėkos raštai.

Grūdų augintojų asociacija automobiliais, kita įranga ukrainiečius karius remia beveik nuo pirmųjų šio karo dienų, kai vasario 24 d. Rusija užpuolė Ukrainą. Visureigiai labai reikalingi kovotojams vežioti priešdroninius ginklus, rengti diversinius smūgius.

Antanas Kliunka, perdavęs ukrainiečiams automobilius, kitą paramą, sako jautęs ne tik karių, bet ir paprastų Ukrainos žmonių dėkingumą Lietuvai. Ypač jam įstrigo iš Lietuvos į Ukrainą grįžtančios ukrainietės Innos žodžiai : „Jūs tokia maža ir tokia nuostabi tauta. Tokių daugiau nėra“.