Be kategorijos

Susitikime su Prezidentu Gitanu Nausėda LGAA pirmininkas Aušrys Macijauskas pristatė grūdų sektoriaus problemas

Kauno rajone Akademijos miestelyje įsikūrusioje VDU Žemės ūkio akademijoje 2024 m. balandžio 16 d.  prezidentas G. Nausėda susitiko su žemės ūkio organizacijų atstovais ir dalyvavo diskusijoje apie Lietuvos žemės ūkio ateitį, kurioje dalyvavo ir LGAA asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas.

Diskusijos dalyviai aptarė Rusijos karo pasekmes Lietuvos žemės ūkiui bei Ukrainos integracijos į ES rinką galimą poveikį Lietuvos žemės ūkio sektoriui, ES žaliojo kurso sąlygojamą žemės ūkio sektoriaus transformaciją, klimato kaitos poveikį ūkininkavimui ir kitas problemas.

Prezidentas pažymėjo, kad centrinės valdžios atstovams kartu su žemdirbių ir agronomijos mokslų atstovais labai svarbu aptarti ne tik vieną ar kitą žemės ūkio sektorių ištinkančias problemas, bet ir apžvelgti viso šalies žemės ūkio perspektyvą. „Žemės ūkis yra strateginis ir itin svarbus valstybei sektorius. Ne tik dėl savo sukuriamos ekonominės naudos šaliai. Šiandienos geopolitinėmis aplinkybėmis kaip nacionalinio saugumo faktorių suprantame ir vertiname šalies potencialą apsirūpinti maistu. Stiprus žemės ūkio sektorius yra ir sąlyga regionų, kaimiškų vietovių socialiniam bei ekonominiam gyvybingumui“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento komunikacijos grupės informacija. https://www.lrp.lt/lt/prezidentas-lietuvos-zemes-ukiui-reikia-strategijos-ir-lyderystes/42669